• כתבו על מה שאתם יודעים:

העצה הראשונה שניתנת לסופרים מתחילים היא ‘כתוב על מה שאתה יודע’. השתמש בהגדרות, תווים, רקע ושפה שאתה כבר מכיר וצור סיפורים חדשים מהעולם שאתה כבר מכיר. זה כמו להשתמש במחקר שכבר עשית.

  • כתבו על מה שאתם לא יודעים:

השתמש בדמיון שלך כדי ליצור מצבים חדשים, דמויות חדשות, יחסים חדשים, אפילו עולמות חדשים. בחר לכתוב על תקופה אחרת בהיסטוריה או מקום שאינך מכיר. כאשר הדמיון שלך צריך לעזור, למלא את הפערים עם מחקר. הדבר הטוב ביותר שתוכל לעשות כדי להיות סופר יצירתי הוא ליצור.

  • תקראו באופן נרחב:

סופרים אוהבים לקרוא. תכיר את כל מה שפורסם בתחום הנבחר שלך, בין אם מדובר בשירה מודרנית, בדיוני ספרות, מותחנים, סיפורים קצרים או פנטזיה.

  • תגרמו לקוראים שלכם “להתמכר” לכתיבה שלכם:

אף אחד לא חייב לקרוא את הרומן שלך או סיפור קצר, ולכן חשוב לגרום לקוראים להפוך מיד ל”מכורים” לכתיבה שלך. משפט הפתיחה שלך או פיסקה צריכה לעודד אותם להמשיך, אולי על ידי הפיכתם לצחוק, או מרגש סקרנות שלהם, או רק לגרום להם לרצות לברר מה קורה הלאה.

  • תגרמו לדמויות שלכם לדבר:

אנחנו מגלים על האנשים שאנו פוגשים דרך מה שהם אומרים לנו, איך הם אומרים את זה, הבחירה שלהם במילים ובמבטא שלהם. הקוראים צריכים להיות מסוגלים לעשות את אותו הדבר עם דמויות בדיוניות. אנשים על הדף באמת מתחילים לחיות כאשר הם מתחילים להחליף דיאלוג.

  • תציגו יותר מאשר לספר:

 יותר מדי תיאורים, ומילות תואר יכולים להאט את הנרטיב שלך ולגרום לקוראים שלך לאבד עניין. איפה שאפשר, עדיף להראות לקוראים מה האדם, האווירה בחדר, היחסים בין הדמויות שלך כמו – להראות, כלומר, על ידי מה שהם אומרים, איך הם פועלים, מה הם עושים. זה יעיל יותר מאשר לספר לקורא באמצעות ערימות של מידע.

  • תמשיכו ללטש:

אם זה לא עובד בפעם הראשונה, אתה יכול לעשות מה שרוב הסופרים לעשות – ללטש באמצעות תהליך העריכה. אל תעשה את הטעות של לחשוב כי עריכה היא זהה להגהה; זה הרבה יותר מאשר לתקן שגיאות. במקום זאת, העריכה כרוכה בלעבור בקפידה על העבודה שלך כדי לראות מה להשאיר, מה לשנות, למצוא את מה שאתה צריך לעשות כדי לשפר את הכתיבה שלך, לעשות את זה חד, מסודר, טוב יותר.

רוצים להשתפר ולהיות יצירתיים יותר? בואו לעבור קורס כתיבה יוצרת בחטיבת לימודי החוץ ותשכללו משמעותית את מיומנויות הכתיבה שלכם!