ערבית נחשבת לאחת השפות הקשות ביותר ללמוד, במיוחד עבור דוברי אנגלית עבורם ללמוד ערבית היא כמו ללמוד סינית – תהליך הלוקח זמן .ערבית היא השפה הרשמית המדוברת ב -26 מדינות במזרח התיכון ובצפון אמריקה, כולל מצרים, תוניס סודן ולבנון. אנשים לומדים ערבית בגלל סיבות רבות כגון: מסחר במדינות ערב, לעבודה, למשפחה, לנישואין, לטיול במדינות ערב ועוד. כמובן שיש אנשים רבים אשר עוברים קורס ערבית מדוברת רק בשביל התחביב.

מהם הטיפים ללמוד ערבית מדוברת ביעילות:

  • להציב מטרות:

אם אתה רוצה להיות מקצוען בשפה בשנה אז יהיה לך מוטיבציה גבוהה ללמוד ערבית. מוטיבציה גבוהה תאפשר לך ללמוד בצורה יעילה יותר ולדבר בצורה שוטפת. עם זאת, לימוד כל שפה שהיא אף פעם לא מסתיים- גם שאתה מדבר שוטף את השפה תמיד יש מה ללמוד. לכן, אם אתה מתקשה  בהצבת מטרות, יהיה לך קשה ללמוד ערבית, כמו גם כל שפה אחרת.

  • זמן מוגדר ללימוד ותירגול:

תגדיר לך  זמן במהלך היום ללימוד ערבית; עדיף  על בסיס יומי. מומלץ מאוד להתחייב ללמוד לפחות במשך שעה אחת, ולנהל את הזמן בדיוק כמו  שאתה מנהל זמן לרחצה ולאכול . אומנם בהתחלה, זה קשה להתרגל ולכן אפשר להתחיל ב 20 דקות. עם הזמן להגדיל את הזמן היומי המוגדר ללימוד השפה.  

  • לחלק את המשימות הגדולות שלך לחלקים:

אף אחד לא יכול לדבר בצורה רהוטה בתוך שבוע או בתוך חודש, לכן כדאי לחלק את המשימה שלך / מטרות לחלקים קטנים יותר (למשל עבור כתיבת פסקה בערבית יהיה לך הרבה ידע על אוצר המילים כולל מילים). למד כמה מילים ביום על ידי כתיבת פיסקה עם תרגום של המילים.

  • תשוקה ללמוד שפה:

ללימוד שפה אתה זקוק לתשוקה לכך. אפשר ללמוד ערבית על ידי דיבור עם חברים  אשר דוברי ערבית , על ידי צפייה בערוץ הטלוויזיה בערבית, על ידי האזנה לרדיו בערבית. זכור דבר אחד, תוך הקשבה לשפה הערבית אומנם אתה לא יכול להבין את כל התוכן שנאמר אבל אם תהפוך זאת לתרגול יומי- תוכלו לשפר את המבטא וללמוד את צורת ההיגוי של המילים כך תראה שינוי לאחר זמן מה.

  • לשמור על מוטיבציה ולהמשיך להתאמן:

לשמור על מוטיבציה, ולהמשיך לתרגל בכל אמצעי שאתה מוצא- כמו שיחה עם חבר דובר ערבית, למצוא מקורות רבים בחינם באינטרנט שמהם ניתן ללמוד ולתרגל ערבית –ללא תשלום.  פעילות זו תוכל להרחיב את ההזדמנויות שלך בלמידת השפה וכך גם להגדיל את ההזדמנויות בעבודה.


בהצלחה!

רוצים לקרוא עוד על הקורסים שלנו?
חזרו לעמוד הבית של החטיבה ללימודי חוץ של מכללת תל-חי. אנחנו בטוחים שתמצאו קורסים שיעניינו אתכם!