אחד המרכיבים החשובים ביותר בחוויית הלימוד במכללות, ולמעשה בכל מקום, הוא הסביבה שבה נערכים הקורסים השונים. סטודנטים שמגיעים לכיתות מטופחות, נוחות, מצוידות באמצעים הטכנולוגיים הרלוונטיים וכבונוס מציעות גם סביבה ירוקה ונוף מרחיב לב, נהנים מחוויה נעימה במיוחד, וגם הלמידה עצמה הופכת לאפקטיבית יותר. על-מנת להבטיח תנאים אופטימליים, מומלץ להתייעץ עם קבלן שיפוצים מקצועי – ולהבין מהן הפעולות והשינויים שיבטיחו מרחב לימודי מושלם.

התאמה מושלמת לצרכי התלמידים

הדגש הראשון כשמשפצים מקומות המיועדים ללימודים הוא התאמה מושלמת לצרכי התלמידים והמורים בו. כלל זה תקף לכל סוגי המוסדות: כיתות בבתי ספר יסודיים, כיתות בתיכון, מעבדות שונות, אולמות הרצאה במכללות ובאוניברסיטאות ועוד.

ההיבטים הפרקטיים הם אלה שמנחים כל קבלן שיפוצים מיומן בתכנון הפרויקט. ביניהם: אקוסטיקה מיטבית כדי שבכל פינה ופינה בחלל ניתן יהיה לשמוע היטב את המורה/מרצה, שדה ראייה רחב ככל האפשר בכל רחבי הכיתה, בידוד אפקטיבי כדי למנוע הסחות דעת עקב חדירת רעשים מכיתות סמוכות או מהסביבה החיצונית, איטום תרמי יעיל שמסייע להפחית את צריכת האנרגיה במקום, מערכות חשמל יציבות ואמינות, עמדות עבודה נוחות ויציבות ועוד.

במקרים שבהם מתבצע שיפוץ מקיף של מבנה במכללה או בית ספר, נדרשת הקדשת תשומת לב גם למרחבים הציבוריים, כלומר אלה שמחוץ לכיתות. המטרה היא להפוך אותם למזמינים ולכאלה שכיף לשבת בהם, גם כיחידים וגם בקבוצות בגדלים שונים, וכך לאפשר לכל התלמידים/סטודנטים למצות את החוויה גם בהפסקות.

אסתטיקה עדכנית

לכאורה מי שמגיע לקורס כזה או אחר שואף לצבור ידע, לקבל תעודה ולמנף אותם לטובת קריירה מתגמלת. זהו כמובן הבסיס של ההגעה למוסדות הלימוד, אבל אי אפשר להתעלם מהרצון של כולנו להיות מוקפים ביופי, ובהתאם לקיים את כל הפעילויות שלנו במקומות שגם האסתטיות שלהם מוקפדת ולא “רק” הנוחות.

בהתאם כשמחפשים קבלן שיפוצים מומלץ לבחון אותו גם על סמך הפן האסתטי של פרויקטים שכבר השלים, ובפרט רמת הגימור וההקפדה על כל פרט ופרט. כיתה מעוצבת היא לא לוקסוס – אלא מרכיב מהותי בסביבה מעצימה ובכזו שהלמידה בה מתבצעת באופן האפקטיבי ביותר.

תזמון השיפוץ

מרכיב משמעותי נוסף בתועלת שמניבים שיפוצים במוסדות לימוד הוא התזמון שלהם. מאחר שעבודות, ובפרט נרחבות, עלולות לפגום בשגרת הפעילות במוסד, מומלץ לבצע אותם במהלך החופשות מהלימודים ובפרט בקיץ כשהפגרה ארוכה יחסית. בכל מקרה חשוב מאוד לתכנן את השיפוץ בפרוטרוט ובאופן המדויק ביותר, על-מנת שהוא לא יגלוש אל הימים שבהם כבר מתחדשת הלמידה.

רק קבלני שיפוצים מקצועיים במיוחד יודעים לקחת בחשבון את כל המכשולים האפשריים ואת כל הבלת”מים שעלולים לצוץ תוך כדי שיפוץ – וכך להבטיח את השלמת השדרוג של הכיתות כשהן עדיין ריקות. במקרים שבהם נדרשת עבודה דחופה עקב כשל במבנה או באחת המערכות בו, מתעצמת חשיבות הניסיון של אנשי המקצוע, ואסור להתפשר על כך.

המאמר נכתב ע”י קבלן שיפוצים מאתר המשפצים בישראל: https://www.renovations-israel.co.il