קורס ניהול משא ומתן מהו

מה זה בעצם קורס ניהול משא ומתן? משא ומתן זה בעצם מושג שרובינו מכירים מהחדשות בהקשרים של הסכמי שלום ובגלל שבשנים האחרונות לא היו משאים ומתנים מוצלחים אז גם ההקשר שאנו נותנים למושג הוא לא חיובי במיוחד. משא ומתן הוא בעצם יכולת לנהל סוג של דו שיח ברמה של קח ותן וקשה מאד להצליח בעסקים ובכלל בחיים ללא יכולת ניהול משא ומתן טובה,למשל בראיונות עבודה יכולת ניהול משא ומתן חשובה מאד על מנת שנוכל לקבל את כל התנאים שאנו רוצים וחושבים שמגיעים לנו מהמעסיק הפוטנציאלי שלנו, כמו כן, אפילו בקניות בשוק או במיקוח על גובה התשלום לחברות האינטרנט והטלוויזיה השונות,יכולת מיקוח טובה יכולה להוזיל לנו את העלויות לאין שיעור. אז אל דאגה גם אם לא ניחנתם ביכולות מיקוח כיום ניתן ללמוד את הנושא של משא ומתן במכללות שונות בארץ.

 

מה זה בעצם קורס ניהול משא ומתן?

 

הנושאים הנלמדים במהלך הלימודים הם רבים ומגוונים, למשל יש קורס בסיסי בניהול משא ומתן, קורס בניהול משא ומתן עם מספר צדדים, קורס בניהול משא ומתן בין תרבותי, קורסים למתקדמים, קורסים מיוחדים למגשרים ועוד. בין הנושאים הנלמדים בקורסים הללו – שלבים בהכנה למשא ומתן, הכוחות הפועלים בעת המשא ומתן, כיצד להתכונן לקראת תהליך המשא ומתן, אסטרטגיות שונות, זיהוי האינטרסים של הצדדים, אסטרטגיות וטכניקות של משא ומתן, ניתוח סגנונות משא ומתן ויעילותם, תחבולות ואמצעי נגד במשא ומתן, שפת גוף, מודלים שונים, התמודדות עם אנשים קשים ומצבים קשים ועוד.הקורסים בתחום זה מיועדים לכל אנשי המקצוע אשר צריכים לערוך משא ומתן כחלק שגרתי מעבודתם (עורכי דין, אנשי מכירות ושיווק, אנשי נדל”ן, אנשי רכש, מנהלים, מגשרים ועוד). כל הכלים הנרכשים בקורסים הללו, יעזרו מאוד לאנשי המקצוע הללו, אך גם אם אינכם נמנים על בעלי המקצוע הנדרשים למשא ומתן מדי יום, תוכלו להפיק תועלת רבה מהקורסים בתחום זה (בעבודה שלכם, ביחסים עם הסובבים אתכם ועוד).

 

משא ומתן על אמת

 

תהליך הגישור הוא חשוב מאד ולא רק במגזר העסקי נעשה בו שימוש, אפילו בזרועות הביטחון נזקקים לעיתים לשירותיהם של מגשרי משא ומתן, למשל במקרה של אירוע חבלני, כאשר מחבל נכנס לבית כלשהו ומחזיק בני ערובה, על מנת לשחרר את בני הערובה בבטחה ולמנוע מצב שאנשים חפים מפשע נוספים יפגעו נדרשת התערבות של אנשי משא ומתן. אנשי המשא ומתן ידעו לנהל את האירוע על הצד הטוב ביותר ולהרוויח את המשאב החשוב ביותר כשאנחנו מדברים על נושא של  משא ומתן עם חוטפים והוא זמן. בכדי שכל כוחות הביטחון ידעו להכין מפת מצב יעילה ולהתארגן על איך מחלצים את השבויים נדרשת יכולת ניהול משא ומתן יוצאת דופן מצד המגשר, מגשר טוב ידע להרוויח לשוטרים או לצבא מספיק זמן כדי לארגן מבצע יעיל דיו לשחרור חטופים ללא נפגעים.