קורס כתיבה יכול בהחלט לפתוח בפניכם עולמות חדשים של מבע אמנותי ולהקנות לכם שלל כלים ומיומנויות. אז אם גם אתם חווים אהבה למילה הכתובה ושוקלים לימודים בתחום, הגעתם למקום הנכון.
בעמוד זה תמצאו מידע רב ושלל פרטים אודות אפשרויות הלימוד השונות בסדנאות וקורסים לכתיבה יוצרת.

אם גם אתם חולמים לבטא את עצמכם באמצעות כתיבה – להוציא ספר, או להביא לידי ביטוי רעיון למחזה שיעלה על במות.
אם אתם סקרנים לגבי היכולות והיצירתיות השוכנות בעומק הוויתכם, ואתם מעוניינים לעבור חוויה מעשירה, לימודי כתיבה יוצרת יכולים להיות בדיוק מה שאתם צריכים.

מה חשוב לדעת כאשר לומדים כתיבה

רבים חושבים שכשרון כתיבה וניסוח היא יכולת מולדת אשר לא ניתן לעשות דבר על מנת לתרום להתפתחותה, אך הבוגרים שלנו, מפריכים קליל אמונה זו.
לעיתים היכרות מעמיקה עם התחום, רכישת כלים ומיומנויות בו, מקנה ללומדים גישה לעומקים מתוכם המתגלים באמצעות חידוד יכולות הכתיבה ומיומנויות הבעה בכתב.

קורסים וסדנאות לכתיבה, הפכו עם חלוף השנים ובמיוחד בעשור האחרון, לפופולרים בהחלט. הן מצד החוויה המעשירה שבדבר, והן מבחינת הפוטנציאל התעסוקתי בתחום הכתיבה בשלל ובמגוון צורותיו.

פיתוח טקסט

הקסם האמיתי בכתיבה, הוא בפיתוח הטקסט.
זהו קסם הנובע מהאותנטיות הייחודית לכותב – משהו הטבוע בד.נ.א היצירתי שלו ולאותנטיות הזו, אי אפשר להגיע תחת ביקורת חותכת או הקפדה על כללים נוקשים, אלא על ידי הקשבה פנימית והקשבה חיצונית שיש בה חמלה.

זה לא עניין של טוב או רע. לכל כותב יש את הסגנון שלו להתבטא, המטרה בקורס כתיבה היא לחדד את יכולות הניסוח להרחיב את התודעה, וללמוד להיות קשובים, ובכך להגיע לאותנטיות מלוטשת המהווה יצירת אמנות בפני עצמה.

איך בוחרים קורס כתיבה

קורס כתיבה זה חוויה אינטימית מאוד,
לכן חשוב מאוד לעשות את הצעד הנכון בכל הנוגע לבחירת הקורס, המנחים
המורים וכו.
חשוב לבחור באנשי מקצוע שיש להם ניסיון ולא רק בכתיבה, אלא חשוב בהרבה מכך – בהדרכה.
זהו מקום מאוד רגיש, והחיבור עם עם המדריכים הוא פרמטר משמעותי.
עם הניסיון שלנו אנחנו מבינים שעם כל כותב מתחיל, צריך גישה ייחודית ומתאימה על מנת לטפח את היכולות שלו ולהביא אותם למקסימום.

לפרטים נוספים על הקורס היכנסו לאתר של המחלקה ללימודי החוץ של מכללת תל חי .