מעוניינים ללמוד קורס טכנאי מוצרי חשמל? כנראה שאתם “טובים עם הידיים” שלכם ומעוניינים לפתח קריירה בתחום שיאתגר אתכם תמיד מחדש, יפתח אתכם ויבנה אתכם בטווח הארוך. בואו נדבר על קורסים למי מאיתנו אשר מעוניינים לעבוד בענף מוצרי החשמל הביתיים.

מכללת תל חי ידועה בנופים המרהיבים שמקיפים אותה, אבל כמובן שזוהי אינה הסיבה היחידה לכך שכל כך הרבה סטודנטים מוצאים את המענה המדויק בה. מעבר לנופים מרהיבים מסביבה, במכללה נלמדים תחומי עיסוק ותארים לימודיים מבוקשים מאוד בישראל. יחד עם זאת, ישנם רבבות בעלי מקצוע בארץ ישראל שאמנם לא למדו במכללת תל חי, אבל בהחלט מצאו את משלח ידם בתחום העיסוק המועדף עליהם. אם כך, אתם מוזמנים להכיר את כל מה שצריך לדעת על קורס טכנאי מוצרי חשמל ביתיים.

מידע לגבי קורס טכנאות מוצרי חשמל קטנים

בישראל ובמדינות מתוקנות באופן כללי, ישנם מקצועות המחייבים הסמכות שונות, בעוד שישנם מקצועות אשר ניתן לעסוק בהם מבלי לרכוש את הידע המקצועי, או האקדמאי. אם אתם מעוניינים להתוות את דרככם המקצועית בתחום של טכנאות מוצרים חשמליים קטנים ובעלי אמפר נמוך, אנחנו כבר עכשיו נשמח לבשר לכם, שעל פי החוק, אתם יכולים לעסוק בתחום זה מבלי שתצטרכו להציג הסמכות רשמיות כאלו ואחרות.

יחד עם זאת, כמובן שתמיד יהיה חשוב מאין-ערך לייצר בסיס מקצועי נכון, ללמוד את התחום וכו’. חשוב ביותר לציין, יהיה ניתן לעסוק בתחום זה ללא הסמכות רשמיות מטעם המדינה – רק אם אתם עוסקים בתיקון של מוצרי חשמל קטנים.

הסמכות שכדאי לברר לגביהן לפני שכירת שירותו של טכנאי

אז אילו הסמכות טכנאי כן יצטרך להציג בפני לקוחותיו השוקלים לשכור את שירותיו? כאמור, בשוק ישנם מקצועות אשר לא דורשים תעודה, אבל הם כן דורשים תעודות פנימיות של מוסדות לימודים כאלו ואחרים, לרבות מכללות פרטיות. מנגד לכך, ישנם טכנאי חשמל אשר חייבים לעבור על פי החוק מסלולי לימודים שונים, הסמכות, קורסים ועוד.

רוצים לדעת אילו טכנאי חשמל חייבים לעבור הסמכות ולימודים על פי החוק בישראל? אז ככה, חשמלאי מערכות מתח גבוה חייב לעבור הסמכות ולימודים, כך גם רלוונטי לגבי מתכנן מתקני חשמל מתח גבוה, מתכנן מערכות תאורה, טכנאי בקרים מתוכנתים, בודקי קרינה ועוד. כל אלו, הינם אנשי מקצוע אשר אינם רשאים לעבוד במקצועם, אלמלא רכשו את הידע המקצועי הרלוונטי והנדרש על ידי המדינה.

מכללת תל חי: ייעוץ לימודים בדרך לקריירה  

לא בטוחים שהדרך המקצועית שלכם היא בתחום החשמל והמוצרים החשמליים הקטנים? אתם מוזמנים לפנות עוד היום אל צוות יועצי הלימודים של מכללת תל חי, שיעשו הכול מבחינתם בכדי לייעץ לכם באופן המדויק ביותר.

נכתב בשיתוף עם: טכנאים פלוס