מתכננים את הקריירה שלכם? באפשרותכם להירשם למסלולי לימודים שונים במכללת תל חי, ותמיד יהיה באפשרותכם גם להירשם לקורסים שונים אשר מכשירים אתכם באופן מזורז לעבוד בתחום כזה או אחר. כרגע, בואו נתמקד בנושא של קורס הדברה מזורז, כדאי או לא?

אם אתם מתלבטים בין מכללת תל חי לקורס הדברה מזורז, ובכן, יש כמה דברים שכדאי לדסקס לגביהם לפני הבחירה שלכם. קודם כל ואולי הכי חשוב, האם אתם מרגישים שהתחום של הדברות מדבר אליכם? קורס מדבירים מוסמכים ילמד אתכם את כל מה שצריך לדעת רגע לפני שהחוק מסמיך אתכם לפזר רעל באופן חוקי למטרת הדברה. בנוסף לכך, גם תוכלו ללמוד על סוגי המזיקים השונים בארץ ישראל אשר מצריכים שירותי הדברות על ידי מדביר מוסמך. כל מה שצריך לדעת על לימודי הדברות וקורס מזורז:

האם תחום ההדברות מדבר אליכם?

אז האם תחום ההדברות מדבר אליכם, או שמא אתם מחפשים אחר מסלולי לימודים שנלמדים במכללות כמו מכללת תל חי? בין אם כך או כך, קודם כל, אנחנו רוצים לברך אתכם על כך שאתם לוקחים את העתיד שלכם ברצינות ושוקלים היטב את צעדיכם המקצועיים, את נתיבכם העתידי.

שנית ולא פחות חשוב, אתם צריך לעשות חושבים עם עצמכם לגבי הנושא של קורס הדברות, ולהבין עם עצמכם באם סוג קורס זה מתאים לכם או לא. אם החלטתם שאכן סוג הקורס תואם את תוכניותיכם המקצועיות לעתיד, הרי שתוכלו להירשם לקורס מזורז כזה.

מה הוא קורס הדברה מזורז והאם כדאי לי להירשם אליו?

קורס הדברה מזורז, הוא למעשה אותו קורס הדברה שניתן להירשם אליו במתכונת רגילה. יחד עם יחס אישי וצמוד של מורים פרטיים, אתם תוכלו להוציא הסמכה של מדביר מוסמך ולעבוד בתחום ההדברות, בין אם בתור שכירים או בתור עצמאים.

חשוב לציין, בדרך כלל אנשים בוחרים “להשתפשף” במשך לפחות שנה לפני שהם יוצאים לדרך עצמאית של מדביר מוסמך. בכל מקרה, לידיעתכם, בדרך כלל גם תוכלו למצוא הנחות על קורס הדברה מזורז עבור כוחות הביטחון, כיסוי אש, מד”א ועוד.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי הדברות והדברת מזיקים?

מבחינת תנאי קבלה לקורס הדברה (מזורז או לא מזורז), אתם חייבים להיות בני 18 ומעלה וחייב להיות לכם היעדר רישום פלילי. התנאי השלישי הוא אזרחות ישראלית, אתם צריכים להחזיק בתעודת זהות כחולה לשם הוצאת הסמכה למדביר.  מעבר להרבה מידע עיוני, לימודים על סוגי מזיקים שונים בארץ ישראל ולימודים על שיטות הדברה שונות, אתם גם תעברו ימים מעשיים של הדברה הלכה למעשה. שוקלים קורס הדברה מזורז? אולי בכלל מסלול לימודים אחר במכללת תל חי, ששוכנת לה בצפון בעל הנופים הפסטוראליים? בין אם כך או כך, קבלן ייעוץ לימודים עוד היום! בהצלחה!

המאמר באדיבות ובשיתוף מדבירים פלוס – פורטל הדברה כלל ארצי.