Click edit button to change this code.
דירקטורים בחברות עסקיות מייצגים את בעלי המניות בחברה מול השדרה הניהולית ואמונים על התווית דרכו ועתידו של הארגון במידה רבה. מתוקף תפקידם הם נדרשים לידע רחב והבנה מעמיקה בעולם העסקים, הכלכלה, החשבונאות והמשפט וזאת כדי שיוכלו לקבל החלטות המבוססות על מיומנויות גבוהות ושיקולים מקצועיים, תוך הקפדה על טוהר מידות והימנעות מניגוד עניינים.
בשנה”ל הקרובה יפתח במכללה האקדמית תל-חי המחזור השישי של קורס הכשרה לדירקטורים שנבנה בקפידה, תוך הקניית ידע תיאורטי הנלמד ע”י מיטב המרצים מהחוגים הרלוונטיים ותוך ידע מעשי וכלים יישומיים ראשונים במעלה כדוגמת – קריאת וניתוח דו”חות כספיים, ניהול ישיבות, ניתוחי אירועים ומפגש עם דירקטורים מובילים.
ניסיון בתפקיד ניהולי ו/או בעל תואר ראשון. מעבר ראיון אישי.
לבוגרי הקורס תוענק תעודת סיום “קורס דירקטורים” מטעם החטיבה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית תל-חי.
15 מפגשים שבועיים, ימי ב’ בין השעות 16:30-19:45. סה”כ 60 שעות אקדמיות.
נושאי לימוד מרכזיים:

  • היבטים משפטיים: חוק החברות וסוגי התאגידים השונים, חלוקת התפקידים והסמכויות בין ארגנים, סמכויות הדירקטוריון, סוגי דירקטורים, עקרונות מנחים במילוי תפקיד הדירקטוריון, תגמול דירקטורים, ועדות הדירקטוריון, תפקיד היועצים החיצוניים, עסקאות בעלי עניין ותגמול בכירים, דיני עבודה בדגש על זכויות עובדים, חוק ניירות ערך.
  • היבטים פיננסיים: דו”חות כספיים – מושגים מרכזיים, מאזן, רווח גולמי, EBITDA ורווח נקי, פחת והפחתות, עבודת רואה החשבון והקשר עם הדירקטוריון, תקינה חשבונאית, חשיבותה והשפעתה על עבודת הדירקטוריון, הסתייגויות רואה חשבון ואזהרת “עסק חי”.
  • היבטים ניהוליים: סוגי מנהלים וסגנונות ניהול, תהליכי גיוס מנהלים, ניהול קונפליקטים, פאנל יו”רים ודירקטורים מובילים.

כללי:

  • דמי רישום לקורס 350 ₪.
  • דמי הרישום לא יוחזרו במקרה של ביטול הרשמה ע”י הנרשם.
  • פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים.
גב' מרגלית שחר
גב' מרגלית שחררכזת אקדמית

יועצת ארגונית, תואר שני במדעי ההתנהגות, בעלת ניסיון עשיר בליווי מנהלים ופיתוח צוותים בארגוני תעשייה מגוונים.

מאמנת ומגשרת מוסמכת.מנחת קבוצות משימה, בוגרת טאביסטוק- יחסי קבוצות.

מוסמכת לומינה © מתודולוגיה ליעוץ ניהולי ואישי.

נמנית על צוות המראיינים של אדם מילוא.

מהווה חלק מסגל ההוראה במסלול משאבי אנוש במכללה האקדמית תל חי.

תלמידים ממליצים

הקורס נגע במגוון תחומים כולל הכרות עם דילמות מהשטח, בשילוב מרצים מרתקים.
מיכאל, סמנכ''ל שיווק בחברת תעשייה.

קדימה, זה הזמן שלך לקחת את יכולות הנתינה שלך


אני רוצה להירשם

מידע נוסף על קורס דירקטורים

בחברה ציבורית תפקידו של דירקטור נחשב לאחד התפקידים החשובים והמהותיים ביותר- הוא האחראי על קבלת החלטות עבור החברה.  עוד במסגרת התפקיד הוא בוחן את מצב החברה בהשוואה למתחרים ומשקיע היטב בלמידת הנישה של החברה.

על מנת להיות חבר דירקטוריון, ההמלצה היא לבנות מערך קשרים אישיים במסגרת קורס דירקטורים. אמנם בהשוואה לאנשים אחרים בחברה, חבר דירקטוריון עובד מעט שעות, אך במסגרת עבודתו עליו לעשות שימוש בקסם האישי שלו על מנת לשכנע את החברים האחרים בדירקטוריון בנוגע להחלטות עסקיות.

לעיתים  דירקטורים מגיעים לתפקיד לאחר כהונה בתפקיד של מנכלים במגוון רחב של חברות. חשוב לציין כי נקודת המבט של מנכל אינה דומה לנקודת מבט של דירקטור. במסגרת תפקידו, הדירקטור בוחן את נקודת המבט של החברה לטווח הרחוק. במסגרת ישיבות דירקטוריון עשויות להתקבל לא מעט החלטות כמו למשל החלטות על פיטורין תוך ציפייה לשנות את המפה בחברה.

מה ניתן ללמוד במסגרת הקורס

במסגרת קורס דירקטורים ניתן ללמוד אודות ישיבות דירקטוריון תוך ציון של מקרים אשר התרחשו במציאות במטרה להפיק כמה שיותר לקחים להמשך הדרך תוך התבוננות מנקודת מבט של דירקטור. כמו כן, הקורס מאפשר בניית מערכת קשרים ולכן חשוב ביותר להגיע אל הקורס על מנת להרחיב את האופקים.
על כל פנים, הדרך הטובה ביותר להעשיר את הידע היא באמצעות עדכון בשינויים השונים בעולם העבודה. במסגרת קורס דירקטורים ניתן ללמוד אודות השינויים השונים ולייישם את התיאוריה. דירקטורים מהווים גורם חשוב בקבלת החלטות מבחינת הארגון ובמידה והם אינם מעודכנים בחידושים הטכנולוגיים האחרונים בתחום, הרי קיים

לסיכום

הדרך האפקטיבית ביותר להתעדכן בשינויים המהותיים שמשנים את תפקיד הדירקטוריון הוא קורס דירקטורים אשר נועד ליישם את התיאוריה הלכה למעשה. על הדירקטורים להיות מעודכנים בחידושים האחרונים בתחום ולדעת כיצד יש לנהל סיכונים לאורך בחינת השינויים השונים בארגון.

היתרון בקורס שלנו הוא שהוא מאפשר לקבל עדכון מאנשי המקצוע הטובים והמקצועיים ביותר.  הקורס משלב בין ידע אקדמי ובין היבטים פרקטיים ומעשיים במסגרת עבודת הדירקטוריון. במסגרת הקורס ניתן להתמקד במספר תחנות הכוללות את סמכויות הדירקטוריון וכן היבטים פיננסים הכוללים בין היתר קריאה של דוחות פיננסים.

לפרטים נוספים על הקורס התקשרו אלינו עכשיו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

מאמרים נוספים הקשורים לקורס דירקטורים