לפרטים והרשמה
  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי או חייגו 04-8181855 שלוחה 5  דירקטורים בחברות עסקיות מייצגים את בעלי המניות בחברה מול השדרה הניהולית ואמונים על התווית דרכו ועתידו של הארגון במידה רבה. מתוקף תפקידם הם נדרשים לידע רחב והבנה מעמיקה בעולם העסקים, הכלכלה, החשבונאות והמשפט וזאת כדי שיוכלו לקבל החלטות המבוססות על מיומנויות גבוהות ושיקולים מקצועיים, תוך הקפדה על טוהר מידות והימנעות מניגוד עניינים.בשנה”ל הקרובה יפתח במכללה האקדמית תל-חי המחזור השישי של קורס הכשרה לדירקטורים שנבנה בקפידה, תוך הקניית ידע תיאורטי הנלמד ע”י מיטב המרצים מהחוגים הרלוונטיים ותוך ידע מעשי וכלים יישומיים ראשונים במעלה כדוגמת – קריאת וניתוח דו”חות כספיים, ניהול ישיבות, ניתוחי אירועים ומפגש עם דירקטורים מובילים.
  ניסיון בתפקיד ניהולי ו/או בעל תואר ראשון. מעבר ראיון אישי.
  לבוגרי הקורס תוענק תעודת סיום “קורס דירקטורים” מטעם החטיבה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית תל-חי.
  15 מפגשים שבועיים, ימי ב’ בין השעות 16:30-19:45. סה”כ 60 שעות אקדמיות.
  נושאי לימוד מרכזיים:
  • היבטים משפטיים: חוק החברות וסוגי התאגידים השונים, חלוקת התפקידים והסמכויות בין ארגנים, סמכויות הדירקטוריון, סוגי דירקטורים, עקרונות מנחים במילוי תפקיד הדירקטוריון, תגמול דירקטורים, ועדות הדירקטוריון, תפקיד היועצים החיצוניים, עסקאות בעלי עניין ותגמול בכירים, דיני עבודה בדגש על זכויות עובדים, חוק ניירות ערך.
  • היבטים פיננסיים: דו”חות כספיים – מושגים מרכזיים, מאזן, רווח גולמי, EBITDA ורווח נקי, פחת והפחתות, עבודת רואה החשבון והקשר עם הדירקטוריון, תקינה חשבונאית, חשיבותה והשפעתה על עבודת הדירקטוריון, הסתייגויות רואה חשבון ואזהרת “עסק חי”.
  • היבטים ניהוליים: סוגי מנהלים וסגנונות ניהול, תהליכי גיוס מנהלים, ניהול קונפליקטים, פאנל יו”רים ודירקטורים מובילים.
  כללי:
  • דמי רישום לקורס 250 ₪.
  • דמי הרישום לא יוחזרו במקרה של ביטול הרשמה ע”י הנרשם.
  • פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים.
  גב' מרגלית שחר
  גב’ מרגלית שחררכזת אקדמית
  (M.A במדעי ההתנהגות, אונ’ חיפה), בעלת ניסיון של 15 שנים הכולל תפקידי ניהול בכירים בתעשייה וכן כיועצת ארגונית. בוגרת תואר שני במדעי ההתנהגות, מאמנת ארגונית מומחית, מגשרת מוסמכת ומובילת קאיזן Management) Lean).

  תלמידים ממליצים

  הקורס נגע במגוון תחומים כולל הכרות עם דילמות מהשטח, בשילוב מרצים מרתקים.
  מיכאל, סמנכ”ל שיווק בחברת תעשייה.

  קדימה, זה הזמן שלך לקחת את יכולות הנתינה שלך צעד אחד קדימה!

  מידע נוסף על קורס דירקטורים

  בחברה ציבורית תפקידו של דירקטור נחשב לאחד התפקידים החשובים והמהותיים ביותר- הוא האחראי על קבלת החלטות עבור החברה.  עוד במסגרת התפקיד הוא בוחן את מצב החברה בהשוואה למתחרים ומשקיע היטב בלמידת הנישה של החברה.

  על מנת להיות חבר דירקטוריון, ההמלצה היא לבנות מערך קשרים אישיים במסגרת קורס דירקטורים. אמנם בהשוואה לאנשים אחרים בחברה, חבר דירקטוריון עובד מעט שעות, אך במסגרת עבודתו עליו לעשות שימוש בקסם האישי שלו על מנת לשכנע את החברים האחרים בדירקטוריון בנוגע להחלטות עסקיות.

  לעיתים  דירקטורים מגיעים לתפקיד לאחר כהונה בתפקיד של מנכלים במגוון רחב של חברות. חשוב לציין כי נקודת המבט של מנכל אינה דומה לנקודת מבט של דירקטור. במסגרת תפקידו, הדירקטור בוחן את נקודת המבט של החברה לטווח הרחוק. במסגרת ישיבות דירקטוריון עשויות להתקבל לא מעט החלטות כמו למשל החלטות על פיטורין תוך ציפייה לשנות את המפה בחברה.

  מה ניתן ללמוד במסגרת הקורס

  במסגרת קורס דירקטורים ניתן ללמוד אודות ישיבות דירקטוריון תוך ציון של מקרים אשר התרחשו במציאות במטרה להפיק כמה שיותר לקחים להמשך הדרך תוך התבוננות מנקודת מבט של דירקטור. כמו כן, הקורס מאפשר בניית מערכת קשרים ולכן חשוב ביותר להגיע אל הקורס על מנת להרחיב את האופקים.
  על כל פנים, הדרך הטובה ביותר להעשיר את הידע היא באמצעות עדכון בשינויים השונים בעולם העבודה. במסגרת קורס דירקטורים ניתן ללמוד אודות השינויים השונים ולייישם את התיאוריה. דירקטורים מהווים גורם חשוב בקבלת החלטות מבחינת הארגון ובמידה והם אינם מעודכנים בחידושים הטכנולוגיים האחרונים בתחום, הרי קיים

  לסיכום

  הדרך האפקטיבית ביותר להתעדכן בשינויים המהותיים שמשנים את תפקיד הדירקטוריון הוא קורס דירקטורים אשר נועד ליישם את התיאוריה הלכה למעשה. על הדירקטורים להיות מעודכנים בחידושים האחרונים בתחום ולדעת כיצד יש לנהל סיכונים לאורך בחינת השינויים השונים בארגון.

  היתרון בקורס שלנו הוא שהוא מאפשר לקבל עדכון מאנשי המקצוע הטובים והמקצועיים ביותר.  הקורס משלב בין ידע אקדמי ובין היבטים פרקטיים ומעשיים במסגרת עבודת הדירקטוריון. במסגרת הקורס ניתן להתמקד במספר תחנות הכוללות את סמכויות הדירקטוריון וכן היבטים פיננסים הכוללים בין היתר קריאה של דוחות פיננסים.


  לפרטים נוספים על הקורס התקשרו אלינו עכשיו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

  מאמרים נוספים הקשורים לקורס דירקטורים 

  ישיבת דירקטוריון בחברה

  החשיבות של קורס דירקטורים

  בשנים האחרונות בישראל ובעולם כולו מתפתחת גישה חדשה לגבי התפקיד של הדירקטור תוך שימת דגש על חברות ציבוריות.  הקו המאפיין את עבודתו של הדירקטור שונה לחלוטין בהשוואה לשנים האחרונות ומתמקד בעיקר בדילמות חדשות אשר הדירקטור ניצב בפניהם.  במסגרת תפקידו של הדירקטור הוא נדרש לידע רחב והבנה רחבה בתחומים שונים בעולם העסקים, הכלכלה והפיננסים במטרה לקבל

  ללמוד להיות דירקטור- רק בקורס דירקטורים

  בשנה האחרונה נרשמו כארבע עשרה אלף מועמדים למשרות ממשלתיות כדירקטורים. לאחר שהוקפאו המינויים, וניתן להגיש מועמדות למשרה לכל אדם הרוצה לעסוק בתפקיד, ולכן רבים בוחרים להגיש מועמדות למשרה הזו. אך האם אכן יש צדק במחשבות שלהם? והאם לא צריך ללמוד בכלל כדי להיות דירקטורים?  הסיבות  ללימוד קורס דירקטורים קיימות סיבות רבות לכך, שאנשים רבים רוצים

  קורס דירקטורים – למי זה מיועד

  קורס דירקטורים – למי זה מיועד

  תפקיד הדירקטורים מציב מדי יום, אתגרים, מטרות, והיבטים חדשים. על פי חוק החברות, על מנת להיות דירקטור, יש לקבל הכשרה מקיפה אשר תאפשר השתלבות במגוון תפקידים מרתקים בחברות עיסקיות ובגופים ציבוריים. קורס דירקטורים מקנה ידע ופרקטיקה בעולם המשפט, האסטרטגיה, הכלכלה, הניהול והמנהיגות. למי מיועד קורס דירקטורים קורס דירקטורים מיועד לאלו אשר מעוניינים להיות חלק מהדירקטוריון

  ישיבת הנהלה בחברה

  קורס דירקטורים – ללמוד להיות מנהלים

  מנהלי חברה תפעוליים (CEO) מנהלים את מחלקות החברה באופן שוטף ודואגים לרצות את דירקטוריון המנהלים ולספק דוחות לחברי הדירקטוריון. הדירקטוריון למעשה הוא צוות מנהלים המייצג את בעלי המניות (או בעלי החברה) ומטרתו היא להנחיל את ערכי החברה, החזון שלה והמטרות שלה במחלקת המנהלים ומשם לכל החברה למעשה. בקורס דירקטורים תלמדו סגנונות ניהול, סוגי מנהלים וכיצד

  כיצד תהפכו לדירקטור טוב יותר?

  קורס דירקטורים הוא צעד חיוני, אם אתם רוצים להשיג הבנה טובה יותר של החובות שלכם ואת האחריות כדירקטורים ורוצים לשפר את הקריירה המקצועית שלך. למה כדאי לעבור קורס דירקטורים? הדירקטור הינו תפקיד נחשק, יוקרתי אשר תגמול בצידו שכן הוא תפקיד משמעותי בחברה- הן הפרטית והן הממשלתית, אולם איתו מגיעה גם אחריות מאד גדולה. כיום, רואים