טיפים לכתיבת עבודה סמינריונית

כסטודנטים, סביר להניח שבמסגרת הלימודים שלכם, תדרשו לכתוב עבודת סמינריונית. הדבר נשמע מסובך ומורכב, אבל אם יודעים לעבוד כמו שצריך, אפשר לצלוח את המשימה הזאת בהצלחה רבה. אז מאיפה מתחילים? נשמח לשתף אתכם בטיפים שלנו לכתיבת עבודה סמינריונית.

בחירת נושא מצומצם

מה שחשוב הוא להקפיד לבחור נושא שקודם כל מעניין אתכם וכמו כן להימנע מבחירת נושא שהינו כללי מדי. יכול להיות שיהיו מספר נושאים שיעניינו אתכם וגם זה בסדר גמור. מתוך כל הנושאים הללו, בחרו נושא אחד שהכי התחברתם אליו ובתוך הנושא הזה, מצאו את הנושא המצומצם שאתם רוצים לחקור.

סיכומים

נניח שמצאתם המון חומר על הנושא שאתם בוחרים לעבודה. כעת אין צורך לקרוא את כל החומר, כי הדבר ייקח המון זמן וגם לא בטוח שכל מה שכתוב והדפסתם, יעזור לכם וישמש אתכם לעבודה. על כן, כאשר הדפסתם את החומר, קחו מרקר וסמנו את החלקים הרלוונטיים לעבודה שלכם. מתוך החלקים הללו, העתיקו לדפים את מה שאתם חושבים שיהיה הכי חשוב לעבודה שלכם. עליכם להתמקד אך ורק במידע שיעזור לכם לענות על שאלת המחקר. יתרה מזאת, אל תשכחו שאם יש ציטוטים שאתם רוצים גם להכניס לעבודה שלכם, עליכם להעתיק אותם במדויק ולכתוב בצד את הסימוכין לדברים.

ראשי פרקים

לאחר שסיימתם את איסוף החומרים לעבודה, עליכם לעשות סדר ולנסות לבנות את שלד העבודה. הסדר והארגון של החומר יעזור לכם לבדוק האם יש לכם מספיק חומר שיכול לעזור לכם בכתיבת ראשי הפרקים ובנייתם. במידה וחסר חומר, תצטרכו להמשיך בחיפוש החומרים המתאימים לכם. מה שכן אל תתנו לזה לעכב אתכם. במידה ויש מקורות בהם תוכלו להשתמש כבר לראשי הפרקים, זה יהיה מצוין וכך תוכלו גם להתחיל בכתיבה בפועל.

קורא העבודה

קחו בחשבון שמי שקורא עבודות של סטודנטים ובפרט עבודת סמינריון, אוחז בתואר דוקטור לפחות. כמו כן, מדובר על אדם מלומד ומשכיל בעל הבנה נרחבת בנושא שבחרתם. לכן, יש להקפיד על הסברים מפורטים והגיוניים וכמו כן לתת סימוכין לכל מושג, אישיות ואזכור יש בעבודה.

שפה

שמרו על שפה גבוהה ואחידה. יש להשתמש בשפה נקייה, יש להקפיד על כללי דקדוק וכמו כן לבחור להשתמש במילים הנכונות. שכן יש חשיבות גדולה מאוד למילים וגם לביטויים שתבחרו להשתמש בהם ולשלב אותם בעבודה עצמה.

שורה תחתונה

כתיבת עבודה סמינריונית אולי נשמעת כמשימה קשה, אך בפועל אתם יכולים בהחלט להצליח בה. כל שתצטרכו לעשות הוא לעקוב אחרי הכללים לכתיבת העבודה, הטיפים שהוזכרו לעיל וכמו כן אם צריך תוכלו גם להיעזר במנחים שלכם. הם ישמחו לכוון אתכם ולתת גם את הטיפים שלהם. מעבר לכך, במידה ויש לכם שאלות, תמיד תוכלו גם לשאול בוגרים או סטודנטים שכבר כתבו עבודה או שניים במסגרת לימודי פסיכותרפיה לדוגמה, על הטיפים שלכם לכתיבת העבודה. שיהיה בהצלחה!