Click edit button to change this code.
עולם העיצוב הגרפי חלחל לכמעט כל תחום ומדיה בחיי היום יום שלנו. המעצב הגרפי המודרני נמצא במשרדי פרסום, בתי דפוס, הוצאות לאור, חברות הייטק ועוד. בנוסף ליכולת לשלוט בתוכנות גרפיקה, כיום כל תחום ועסק זקוק לעיצוב איכותי ודינמי כדי להשתלב בשוק התחרותי של זמננו. עבודת העיצוב הפכה למאתגרת ותחרותית מתמיד, עובדה הדורשת מהמעצב הגרפי שליטה  במגוון של כלים שיקנו לו יכולת מקצועית גבוהה ואיכותית בשוק גלובלי ותחרותי.

החטיבה ללימודי חוץ בתל-חי מציעה מסלול חדשני אשר מכין אתכם להתפתחות המואצת של עולם העיצוב והמדיה הדיגיטלית. במסגרת התכנית תרכשו מגוון עשיר של יכולות אשר יעניקו לכם את הכלים המקצועיים ביותר בתחום העיצוב הגרפי. הסטודנטים יסיימו את לימודיהם עם תיק עבודות רלוונטי לשוק העבודה ויקנה יכולות טכניות פרקטיות ורלוונטיות לעולם המדיה המתפתח לנגד עינינו.

המסלול מציע תכנית לימודים שתעניק למעצבים המודרנים את כל הכלים הנדרשים לעיצוב איכותי ודינמי במדיומים משתנים, ע״י לימוד תוכנות מקצועיות והשילוב ביניהם.

הקורסים הנלמדים במסלול:

  • קורס פוטושופ – Photoshop Adobe
  • קורס אילוסטרייטור – illustrator  Adobe
  • קורס אינדיזיין – InDesign

* ניתן לשלב בין הקורסים: מסלול מלא (שלושת הקורסים), מסלול חלקי (פוטושופ + אילוסטרייטור), קורס בודד (פוטושופ בלבד או אילוסטרייטור בלבד)

אין דרישות מקדימות מלבד הבנה בסיסית של סביבת מחשב.
לבוגרי המסלול תוענק תעודת סיום מטעם החטיבה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית תל-חי, בהתאם למסלול הלימודים הרלוונטי
קורס

קורס אילוסטרייטור illustrator  Adobe – פתיחה ב-אוקטובר 2023 (בהתאם למספר הנרשמים). 9 מפגשים, ימי לימוד: ג’ בין השעות 17:00-20:00.

פוטושופ Photoshop Adobe – פתיחה בינואר 2024. 9 מפגשים, ימי לימוד: ג’ בין השעות 17:00-20:00.

קורס אינדיזיין InDesign – פתיחה במרץ 2024 (תאריכים יעודכנו בהמשך). 6 מפגשים, ימי לימוד: ג’ בין השעות 17:00-20:00.

כללי:

  • עלות דמי רישום: 350 ש”ח.
  • דמי הרישום לא יוחזרו בביטול הרשמה ע”י הנרשם.
  • ניתן לשלב בין הקורסים: מסלול מלא (שלושת הקורסים), מסלול חלקי (פוטושופ+אילוסטרייטור), קורס בודד (פוטושופ בלבד או אילוסטרייטור בלבד)

מידע נוסף על כל קורס במסלול:

קורס פוטושופ – אדובי פוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונה. בקורס פוטושופ נלמד את יסודות התוכנה ועל כן הקורס מתאים למתחילים שמעוניינים לפתח כלים חדשים יצירתיים. הקורס מתאים גם ליוצרים ומעצבים בתחומים שונים (עיצוב גרפי / צילום / עיצוב פנים / עיצוב מוצר / אדריכלות / אמנות / סטודנטים). בנוסף, הקורס פונה לבעלי עסקים קטנים שמעוניינות בעצמאות ביצירת תוכן ויזואלי. בקורס נלמד מיומנות עבודה עם תוכנת פוטושופ ועם סביבת עבודה ממוחשבת יעילה, כל שיעור מלווה בנושא ותוכן מעולם העיצוב והאמנות – כמקורות השראה וחקירה. במהלך הקורס יבצעו המשתתפים מטלות עיצוביות וטכניות שונות, באמצעותן נלמד עקרונות עיצוביים שונים המתאימים ליישום בתחומים רבים.

קורס אילוסטרייטור – תוכנת אילוסטרייטור של חברת אדובי היא תוכנת גרפיקה המיועדת למעצבים, גרפיקאים וצלמים. אילוסטרייטור היא תוכנה המאפשרת ליצור סמלי לוגו, אייקונים, איורים, טיפוגרפיה ועבודות גרפיות מורכבות לדפוס, לאינטרנט, למצגות-פרזנטציות, לוידאו ולמכשירים ניידים. זוהי תוכנה וקטורית וכלי אינטואיטיבי וידידותי המאפשר למידה והתפתחות במרחב של עולם התקשורת החזותית. הקורס מיועד למי שרוצה ללמוד עיצוב גרפי בזמן קצר ולקבל כלים שיעזרו לו בין אם ירצה לעסוק בתחום, לפתח את כישוריו היצירתיים ובין אם יבחר להשתמש בכלים הנלמדים לטובת קידום העסק הפרטי שלו.

קורס אינדיזיין – אדובי אינדיזיין היא התוכנה לעימוד עבודות גרפיות (בהא הידיעה) ההתמחות שלה היא בעיקר לעבודות דפוס אך לא רק. אינדיזיין היא כנראה התוכנה הכי שימושית ופרקטית בתעשיית העיצוב. למה? בגלל שהיא קלה, אינטואיטיבית וכיף לעבוד עליה, והיא מייצרת אפשרויות עימוד ללא גבול. אחרי שעיבדנו את התמונות בפוטושופ, מיתגנו ומצאנו את השפה שלנו באילוסטרייטור, אנחנו באמת יכולים להתחיל לעבוד באינדיזיין. במהלך הקורס נלמד כיצד ליצור מגוון של לייאאוטים, כפולות, יחידים. נלמד לעבוד עם עמודי מאסטר וסגנון העמודים. נחקור את האפשרויות האדירות שבעבודה עם טקסט, צורות וקטוריות, עבודה עם אימג’ים ונלמד כיצד לייצא קבצים להדפסה ולפורמטים נוספים. כחלק מן העבודה נשלב קבצים ועבודה מתוך פוטושופ ואילוסטרייטור.

ירון שטיינברגרכז אקדמי ומנחה הקורס