האם אפשר ללמוד שפות בקורס וירטואלי?

באילו דרכים אפשר ללמוד שפות והאם אפשר ללמוד שפה חדשה דרך האינטרנט?

ללמוד שפות לרוב מציע יתרונות רבים. מלבד שיפור היכולת הקוגניטיבית, ידיעת שפה נוספת יכולה לסייע לתקשר עם אנשים ממדינות זרות, לעזור למצוא עבודה בחו”ל וגם לשפר את הסיכוי למצוא עבודה בישראל, בה האוכלוסייה מורכבת מדוברי שפות שונות.

איך אפשר ללמוד שפות חדשות ?

מי שרוצה ללמוד שפה נוספת, יכול להירשם לקורס באחד מבתי הספר ללימודי שפות וללמוד בקבוצה עם מורה פרונטלי. דרך נוספת היא באמצעות לימוד עצמי מספרי לימוד ותרגול השיח עם דוברי השפה. בזכות הקדמה הטכנולוגית יש כיום אפשרות נוספת והיא בקורס וירטואלי.

קורסים וירטואליים של לימודי שפות נחלקים לשתי קבוצות עיקריות. בקבוצה הראשונה אפשר לשים את כל הקורסים בהם יש מורה ותלמידים נוספים, המתחברים לשיעור בזמן אמת ולומדים כמו שלומדים בכיתה רגילה. בקבוצה השנייה יש את כל האפליקציות והתוכנות המאפשרות לימוד שפה זרה ללא מורה וברוב המקרים גם ללא עמיתים נוספים.

מה היתרונות של לימוד שפה בדרך זו?

לימוד שפה בקורס וירטואלי אינו מתאים לכל אחד אך הוא מהווה לימודי העשרה שיכולים לפתוח דלתות רבות בחיים . אם אתם צריכים מסגרת שתחייב אתכם ללמוד ביום מסוים ובשעה מסוימת, או מורה שיוכל להנחות את השיעור ולשמש כתובת לשאלות, ייתכן ושיטת לימוד זו אינה בשבילכם. אך במקרים אחרים יש לקורס וירטואלי יתרונות רבים.

היתרון הראשון הוא כמובן שליטה בקצב הלימוד. כאשר לומדים בקבוצה, מי שקובע את קצב הלימוד הוא המורה או רוב התלמידים. אם אתה לא מבין נושא מסוים או שאתה לומד בקצב איטי או מהיר יותר ביחס לאחרים, לימוד קבוצתי יכול להיות חיסרון גדול. לעומת זאת בקורס וירטואלי אתה זה שמחליט מהו קצב הלימוד ועל איזה נושא אפשר לרפרף במהירות או להתעכב.

היתרון השני הוא מוטיב הנוחות. אתה מחליט מתי ללמוד וכמה זמן יארך השיעור, ותוכל לעשות זאת מכל מקום ובכל שעה במשך היום. אין צורך לנסוע מרחקים או לשבת בתוך כיתה, אפשר ללמוד גם בישיבה במיטה מבלי לצאת מהפיג’מה.

היתרון השלישי הוא שבקורס וירטואלי זמן הלימוד הוא “נטו”, ללא עיכובים או הפסקות התלויים במערכת שעות של בית ספר כזה או אחר. עובדה זו מובילה לשיעורים קצרים וממוקדים יותר, אך היא טובה גם כשיש תקופת עומס הן בבית והן בעבודה, ואז תוכל לרווח את השיעורים וללמוד מתי שיתאפשר לך.

היתרון הרביעי הוא עלות הקורס. בהשוואה לקורסים עם מורה פרונטאלי, קורס אונליין בדרך כלל יעלה פחות ויש גם קורסים חינמיים, בעיקר קורסים בסיסיים. העלות האטרקטיבית מדרבנת את הנרשם להתנסות בלימוד ולהמשיך מקורס בסיסי לקורסים מתקדמים יותר.

כשאתה בוחר את הקורס לפי התאמה לסגנון הלימוד שלך, הנוחות ותנאים נוספים, המוטיבציה ללמוד גבוהה יותר ומובן מאליו שגם התוצאות יהיו מוצלחות.