לימודי תעודה הם לימודים אשר בסופם הסטודנט אינו זוכה לתואר אקדמי אלא לתעודה על כך שלמד בקורס ספציפי וסיים אותו בהצלחה. בלימודי התעודה קיימים קורסים שונים בהיצע נרחב מאד של תחומים המאפשרים לכל אדם בעל רצון לקריירה ענפה, ללמוד את הנושאים אשר קרובים לליבו ואלו שהוא מוכשר בהם וכך לקדם את עתידו.

קיימים שפע של מקצועות שהעיסוק בהם אינו מצריך תואר אקדמי, לכן לומדים לימודי תעודה ולאחר קבלתה אפשר כבר להתחיל לעבוד בתחום הנלמד. אחד היתרונות הרבים של אופציה זו היא העובדה שלימודי תעודה הם קצרים יותר מהלימודים לתואר ולכן בדרך זו הסטודנטים מקצרים את הדרך לטיפוח הקריירה המקצועית שלהם.

לימודי תעודה

תחומי למידה מקצועיים רבים נלמדים במכללות רבות ברחבי הארץ כמו לדוגמה במכללת רופין באזור השרון. מסלולי הלימוד מנותבים לכמה מקצועות ראשיים והסטודנטים בוחרים מתוכם את תת המקצוע שהוא להערכתם ולאחר שעברו מבחני התאמה, הוא המקצוע המתאים להם כמו כפפה ליד, כך שיוכלו ללמוד אותו ולאחר מכן לעשות חייל לאורך שנים רבות.

קורסים מקצועיים לרכישת קריירה לחיים

באופן טבעי כל אדם חש אילו תחומים מושכים אותו, אם מדובר בתחומים ניהוליים, פיננסיים, עסקיים או מקצועות הקשורים למלאכת כפיים כמו אינסטלציה. קורסים מקצועיים בתחומים כמו אימון לאנשים פרטיים או לאנשי עסקים, כמה וכמה קורסים מרתקים בתחומי המחשוב והאינטרנט אשר פותחים צוהר לתחום מסקרן אשר מתפתח מיום ליום, קורסים בתחום הבנייה, הנדסאי, ממוני בטיחות ועוד.

כל סטודנט נעזר בטרם ההרשמה ביועצים המומחים אשר פועלים במכללות השונות והם אלו אשר מנתבים את דרכו של כל סטודנט בהתאם לתחומים אשר מאתגרים אותו, נושאים אשר בהם יש לו ידע מלימודיו בתיכון או מהשכלה כללית אשר רכש עם הזמן ונישות אשר גם לפי המבחנים בעל פה ובכתב הוא אכן מוכשר בהם.

העתיד מונח בכף ידם

רבים מהתלמידים נרשמים ללימודי המשך אשר גם הם נחשבים כלימודי תעודה והם לומדים בבית ספרם שתי כיתות נוספות, י”ג ו – י”ד. בתום שנות הלימוד הללו, הם מתגייסים בדרך כלל לצבא.

אחרים חושבים על קריירה רק לאחר השחרור מהצבא. לוקח להם כמה חודשים ואף יותר עד שהם מתמקדים ברובד המתאים ביותר עבורם, מבצעים את מבחני ההתאמה, בוחנים אופציות שונות ובסופו של דבר נרשמים לקורסים מקצועיים אשר אורכים שנה או שנתיים בהתאם למסלול אשר נבחר.

הימצאותם של הקורסים האיכותיים הללו, מאפשרת לאזרחים רבים לקבל החלטה על הסבת מקצוע לחזור לספסל הלימודים ולהתמקד בתחום מאתגר אשר מושך אותם מאד כמו לדוגמה תחום האינטרנט אשר קיימים בו אין ספור אפשרויות כמו בניית אתרים, קידום אתרים, פרסום דיגיטלי ומגוון רחב מאד של נתיבים שהם מרתקים, מסקרנים ומובילים את הסטודנט לאורך הדרך עד קבלת התעודה.