אל תתנו לתקופת הקורונה להטעות אתכם: תחום המלונאות הוא תחום פורח בארץ ובעולם שנכון לעכשיו אולי נמצא בהקפאה קצרה לתקופה מסוימת או נדרש לפעול בהתאם להנחיות שונות, שמירה על מרחק חברתי ואירוח במתכונת קפסולות, אבל זה רק עניין של זמן עד שאנשים יחזרו לנפוש ובגדול.
הדרך לתחום המלונאות עוברת בלימודי מלונאות שיכולים להכשיר אתכם לעבודה מרתקת ודינאמית בתעשיית המלונאות בניהול בתי מלון ויצירת חוויית אירוח, החל מפתיחת בית מלון ועד ניהול שוטף מכל ההיבטים לרבות הפיננסי והגסטרונומי. זהו תחום מסקרן ומבוקש בענף התיירות שמתאים הן למי שנמשך לעולם האירוח והן ליזמים בנשמתם שמעוניינים להפוך חזון עסקי בנוגע למלונות למציאות בשטח. 

מה לומדים בלימודי מלונאות?


תוכנית הלימודים רחבת היקף ויישומית מאוד ומבוססת הן על ידע תיאורטי והן על פרקטיקה והתנסות מעשית כך שתוכלו לחוש, לחיות ולנשום את התעשייה מגיבוש מתווה עסקי דרך אלמנטים שקשורים לניהול של תזרים מזומנים והשקעות בשוק התיירות, שיווק ופיתוח עסקי לרבות שיווק המלונות ברשתות החברתיות, אפיון המלון, ניהול צוות, מכירות, מלאי, ניהול מלון דירות בתל אביב או כל עיר גדולה אחרת על פי לוח זמנים. למעשה הלימודים מרכיבים יסודות ניהוליים, פיננסיים ועסקיים ומהווים גם פתח לניהול סוגים שונים של מלונות ממלונות כפריים ועד מלונות אורבניים, ניהול מלונות גדולים ועד מלונות בוטיק אינטימיים וניהול מלון דירות. היום עם קיומם של בוקינג ואתרים כמו AIRBNB ורשתות חברתיות קיימות מגוון אופציות לשיווק בתי מלון בדרכים יצירתיות ולניהול גם חדרי ואתרי אירוח מסוגים שונים במגוון לוקיישנים.

לימודים מרתקים עם אופק בינלאומי


חלק בלתי נפרד מעולם המלונאות מוקדש היום ליצירת חוויית אירוח ואירוח קונספטואלי כמו אירועי תוכן, פסטיבלים, ערבי נושא, מתכונת הכל כלול ועוד חוויות שמשדרגות את האירוח והופכות את המלון למוביל בתחומו. אפשר לראות שבתי מלון רבים ממתגים את עצמכם כמלונות פרימיום או מלונות משפחתיים, שמים דגש על הקולינריה או על אומנויות, מופעים, גיבושונים ועוד תכנים שהופכים אותם לייחודיים בזירת האירוח והתיירות.
מי שיעסוק בתחום יכיר מקרוב את כל מה שחשוב בהשבחת מלונות ועד הניהול השוטף כולל הפקת אירועים במסגרת המלון וכל פרט שחשוב לעבודה ולהצלחה בתחום.
איך תדעו שאתם אכן תפורים לתחום? לרוב מי שמתאים ללימודי מלונאות הוא מי שמתעניין בתחום וכן בעל תודעת שירות גבוהה, יחסי אנוש מצוינים, אהבה לאירוח ויכולת להוביל, להנהיג ולנהל, כישורי סדר וארגון טובים. התחום מהווה נקודת זינוק גם לקריירה בינלאומית ועל אף שקיימים סטנדרטים והבדלי מנטליות ותרבויות בין מלונות ביעדים שונים בכל זאת מדובר בתחום חוצה גבולות שאפשר לעבוד בו גם מעבר לים ולהתפתח גם לניהול רשתי ויש הרבה סיפורי הצלחה של אנשים שהחלו בתפקידים זוטרים במלונאות ועברו לניהול רשת מלונות מצליחה או להקמת רשת מלונות משלהם.

 

רגע לפני שיצאתם לדרך


חשוב מאוד לבחור מקום איכותי, מוסד לימודים מוביל בתחומו המציע תוכנית לימודים מעמיקה ויישומית העוסקת בכל ההיבטים הרלבנטיים לעבודת המלונאות כך שתוכלו לצאת מהלימודים ולעסוק בתחום ולהבין מה נדרש מכם וכיצד לגדול ולהתפתח מהבחינה המקצועית והעסקית. זכרו שבמלונאות השמיים הם הגבול ואפשר בהחלט למצוא כיוונים מעניינים ומקומות עבודה מרתקים בתיירות ובאירוח. אם חיפשתם סיבות ללמוד מלונאות מעבר לאפשרויות הרבות? דעו לכם שזה תחום מתגמל מאוד גם בסיפוק לראות אורחים נהנים וגם מבחינה כלכלית אפשר להרוויח יפה מאוד במיוחד ביוזמה ובניהול בדרג גבוה, לשלב חיים אישיים עם העבודה ויש מקומות שאפילו מספקים לינה לצוות וכמו כן, זהו תחום יצירתי בו כל יום נראה אחרת בשל התחלופה של האורחים.