לימודי העשרה מומלצים – לימודי עיצוב

תחום העיצוב הוא תחום רחב ויש בו הרבה תתי תחומים ומומלץ לאלה שמחפשים לימודי העשרה. יש היום מעצבים מסוגים שונים כמו מעצבי חוץ, מעצבי פנים, מעצבים גראפיים או מעצבי גנים, אופנה ועוד. כל תחום הוא עולם בפני עצמו ומומלץ ללמוד אותו במוסד מקצועי שמתמחה בנושא הספציפי.

הדיסציפלינות שקיימות בתכנית הלימודית מסייעות לפתח ולהעיר את החוש האמנותי ואת אפשרויות העיצוב והיצירתיות אצל כל סטודנט, כשבתום ההכשרה הם יהיו מספיק מוכשרים ומוכנים לעסוק בתחום העיצוב שהוא פונקציונאלי לשוק וידידותי לסביבה ולאדם.

תכנית לימודים                       

 תכניות לימודי עיצוב נוגעים בתחומים שקשורים ליסודות העיצוב לדו ולתלת ממד, רישום ופיסול תוך כדי עבודה מעשית, התנסות ושימוש במבחר חומרי גלם, תוכנות מחשב וגזרה. במהלך הלימודים לומדים את לימודי המבואות – כלי עיצוב אומנות, צילומי סטילס ועריכה, ובשלב האחרון של הלימודים כל סטודנט בוחר את התחום העיצובי בו הוא רוצה להתמחות: מוצר, תעשייתי, תלבושות, מולטימדיה, פנים, אופנה ועוד. בכל בחירה דרושה יצירתיות, מקוריות ומחשבה חדשנית. עולם העיצוב שם דגש רב על נושא הסביבה, אקולוגיה וגיאוגרפיה ואלו תחומים שנוגעים בהם במסגרת הלימודים.

אז מה לומדים?                

  המגוון של ההתמחויות בעיצוב הוא רב ולכן כל תחום חושף את הסטודנט לנושאים הספציפיים שמתאימים לתחום בו הוא מתמחה, כמו: בניית מודלים, תהליכי גימור וייצור, שרטוט, שיווק ניהול וארגון, עיצוב אריזות, עיצוב תערוכה, הנדסת אנוש ועוד. במסלול של לימודי עיצוב אופנה הדגש הוא על נושאים אחרים כמו: תפירה, איורי אופנה, פיתוח בדים, רישום של מודלים, ציור טכני ועוד. ואילו סטודנטים שהם יותר בתחום עיצוב הפנים ילמדו את תולדות עיצוב פנים ואדריכלות, גרפיקה, ארכיטקטורה של מבנים, עיצוב רהיטים ועוד.

מהן אפשרויות התעסוקה?          

 היום נחשבים מעצבים בשוק הכלכלי לבעלי פוטנציאל השתכרות גבוהה. יש ביקוש גדול לתחומי העיצוב כי הוא תחום שמתפרש בכל כך הרבה עולמות והדרישה לאסתטיקה, נראות וחזות מאוד פופולרי ומבוקש בעידן הנוכחי. המשכורות משתוות למשכורות של רופאים ואנשי הייטק. ניתן להשתלב בעבודות כמעצבי פנים, מעצבים גראפיים, מעצבי גנים ונוי, מעצבי אופנה בחברות פרטיות ועוד מגוון של מקצועות מבוקשים.

כל מעצב והתחום שהוא בחר להתמחות בו, כשבעצם מה שמשותף לכל הסטודנטים לעיצוב וכל מי שעוסק בעיצוב היא התשוקה והמשיכה הגדולה לתחום ולעולם הזה. אם זה משהו שאתם מרגישים אליו תשוקה והרבה רצון לפתח את עצמכם בו, ניתן לבנות באמצעות הלימודים קריירה מופלאה ומספקת שהיא מאתגרת וניתן להתפרנס ממנה יפה בעתיד.