20% מאזרחי ישראל דובר את השפה הערבית, והשפה מוכרת כשפה שנייה בישראל. במקומות לימוד מעורבים ניתן ללמוד ערבים ויהודים, ולכן יש צורך לתקשר איתם בשפה שלהם. בנוסף לכך השפה ידועה כזהות של האדם, ולכן השפה הערבית היא הזהות של חלק לא מבוטל מתושבי מדינת ישראל, ולפיכך למידת השפה תגרום ללמוד להזדהות עם דוברי השפה, ולהכיר את תושבי מדינת ישראל הערביים דרך שפתם. אז  לפניכם כל המידע על קורס ערבית מדוברת.

מהי ערבית מדוברת?

ערבית מדוברת הינה השפה שמיליוני אנשים דוברים אותה. ידיעת השפה פותחת ללומד צהר אל תרבות עשירה ומעניינת, וגם יכולת לדבר עם מיליוני אנשים בשפת האם שלהם.

למה צריך ללמוד ערבית מדוברת?

קיימות מספר סיבות חשובות:

  • הערבית המדוברת היא הדרך לתקשר עם חברים מהכיתה, ועם שכנים בערים מעורבות במדינת ישראל כמו לוד, יפו, ועוד
  • תקשורת בין תושבים ערביים לתושבי יהודים למגוון מטרות
  • הכרת התרבות העשירה של השפה הערבית קריאת שירים וסיפורים הכתובים בשפה זו.

בסופו של הקורס תוכלו לדבר באופן שוטף בערבית ולרכוש שפה נוספת למאגר השפות שלכם.

למי מיועד הקורס?

קהל היעד של קורס ערבית מדוברת הינו מגוון יכול ללמוד כל אדם שרוצה להכיר את השפה הערבית החל מגמלאים הרוצים ללמוד שפה נוספת, אנשי ביטחון הצריכים ללמוד את השפה, אנשי עסקים וקבלנים המתקשרים עם דוברי הערבית. יש לציין כי קורס ערבית מדוברת כולל שיעורים בכתיבה וקריאה בסוף הקורס האדם הלומד יודע לנהל שיחה עם דובר ערבית.

מה הם תנאי הקבלה?

לקורס ערבית מדוברת אין צורך לבוא עם ידע מוקדם, ותנאי קבלה כל אדם שרוצה לרכוש את השפה מוזמן לבוא וללמוד.

בסיום הקורס תוכלו לקבל תעודה בחלק מהמכללות המלמדות את הקורס, אבל הכי חשוב שתוכלו לתקשר ולקרוא ספרים בערבית.  

היכן לומדים קורס ערבית מדוברת?

קורס ערבית מדוברת ניתן ללמוד במגוון רחב של  מכללות כלימודי חוץ, ובבתי ספר שהמטרה שלהם ללמד את השפה הערבית על בוריה. המכללות ובתי הספר הללו פרוסים ברחבי הארץ.

לפרטים נוספים על הקורס היכנסו לאתר של המחלקה ללימודי החוץ של מכללת תל חי בכתובת – https://hutz.telhai.ac.il/arabic-course/