לפרטים והרשמה
  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי או חייגו 04-8181855 שלוחה 5  עידן ה”פוסט-קורונה”, עידן של מורכבות, חוסר וודאות ואתגרים חדשים, מדגיש עוד יותר את הצורך באסטרטגיות חדשניות להנחיה והובלת תהליכים משמעותיים – בקבוצות ויחידים המרכיבים אותן. בעולם החדש, המהיר והלא-צפוי בו אנו חיים – קבוצות של אנשים, צוותים וקהילות לא יכולים להסתפק עוד בלימוד פסיבי ועבודה שבלונית-היררכית. אנשים, כיום יותר מתמיד, משתוקקים לחוויה קבוצתית בה הם נראים במלואם, חוויה בה ניסיון החיים, הידע והיצירתיות שלהם הם אבני בניין מהותיות בעבודת הקבוצה. אסטרטגיות ההנחיה החדשניות שנלמד בקורס עובדות עם הצפת והגשמת החכמה הקולקטיבית, ומתבססות על נוכחות והקשבה. איך מעצבים מפגש משמעותי וממסגרים אותו? איך אוכל להציף את החכמה הקולקטיבית ולקחת קבוצה קדימה? אילו כלים יכולים לתמוך בהנחיה של מפגש און ליין דינאמי ומרתק?

  הק”ה – הנחיית קבוצות השתתפותית, היא מערכת הפעלה חדשנית להנעה והובלה משותפת של קבוצות ותהליכים, שמורכבת מכלים, מתודולוגיות ומודלים, שנאספו ב-30 שנים האחרונות ממקומות שונים בעולם, ומאפשרים עבודה מודעת ופורה בתנאים של מורכבות, כאוס ואי-ידיעה.

  את כל הכלים הללו, תלמדו אצלנו בקורס אונליין של 3 מפגשים בלבד!

  ניסיון מקצועי (הוראה, טיפול, ניהול וכו’)
  הקורס מתקיים ב-3 מפגשים אונליין, במועדים הבאים:

  • מפגש 1 – 05/08/2020 בין השעות 12:30-15:30.
  • מפגש 2 – 12/08/2020 בין השעות 12:30-15:30.
  • מפגש 3 – 19/08/2020 בין השעות 12:30-15:30.

  סה”כ 12 שעות אקדמיות

  מבנה הקורס:

  מפגש מס’ 1

  05/08/2020

  12:30-15:30

  מה הופך קבוצות וארגונים לחכמים ומצליחים יותר?

  במפגש זה, המבוסס על מחקר שנערך במרכז לאינטליגנציה קבוצתית ב-MIT, נכיר את מאפייני הבסיס לקבוצה שמשתמשת בחכמה הקולקטיבית ועומדת ביעדים שהציבה לעצמה, בנוסף למיומנויות של פתיחה, סגירה ומיסגור מפגש והחזקת מרחב וירטואלית, ונלמד איך ליצור אינטימיות, אמון ושיח משמעותי גם במרחב הוירטואלי.

  מפגש מס’ 2

  12/08/2020

  12:30-15:30

  עולם של שאלות והזמנות…

  במפגש זה נחקור את התאוריה שמאחורי הנחיית קבוצות השתתפותית. נבין מה הבסיס התאורטי והערכי לעבודת מעגל, ונלמד על הרצף שבין אגו לאקו, בין הרצאה, להנחיה ולאירוח. נעבוד עם שאלות עוצמתיות ככלי שיכול לקחת אותנו ואת הקבוצות שאנו מנחים לכיוון רצוי, ונגלה מה חשוב לעשות כדי ליצור קסם בעבודה עם חדרי זום. 

  מפגש מס’ 3

  19/08/2020

  12:30-15:30

  כיצד נפיק את המירב מכאוס וחוסר וודאות בקבוצה?

  במפגש זה נכיר את מודל האקו-סייקל ונקבל השראה מהטבע לתהליכים קבוצתייים חכמים ומסתגלים לשינויים ומורכבות. נתנסה בשימוש באפליקציות שונות שמעשירות את המפגש הוירטואלי- מנטימטר, SLIDO, google jamboard ועוד. ננוע בין עבודה אישית, עבודה בקבוצות קטנות ובמליאה כדי להפיק את המירב ממפגש וירטואלי. נתייחס גם לסיום וסגירה של תהליך או מפגש באון ליין.

  כללי

  • עלות הקורס 790 ש”ח.
  • פתיחת הקורס מותנית במספר מינימאלי של נרשמים.
  ז'קלינה ישעיה וליאו נתנזון
  ז'קלינה ישעיה וליאו נתנזוןמנחי הקורס
  ז’קלינה – יזמית חברתית עם ניסיון רב בעיצוב תהליכים, ייעוץ והנחיה. מנחה בתכנית ליזמים חברתיים של האו”ם ובתכנית ה – changemakerXchange ליזמים של ארגון Ashoka. לפני שלוש שנים הקימה יחד עם ליאו את Beinco. ביינקו הוא עסק חברתי התומך בקהילות וארגונים בתהליך הגשמת החכמה הקולקטיבית שלהם ויצירה משותפת של שיוני חיובי, דרך סדנאות וסמינרים טרנספורמטיביים ותהליכי פיתוח ארגוני.

  ליאו נתנזון – חוקר, אוהב אדם ומורה. בעל תואר ראשון באלטרנטיבות חינוכיות ופילוסופיה במכללת תל-חי ותואר שני בניהול מלכ”רים וארגונים קהילתיים באוניברסיטה העברית. את העשור האחרון הקדיש ללמידה, התנסות ועשייה בתחום של ההתנהלות והתקשורת בקבוצות מסוגים שונים. ניסיון חייו כולל, בין השאר, ניהול וליווי ארגונים בחברה האזרחית, עבודה תהליכית עם קהילות מסוגים שונים, כמו גם הובלה והנחייה של תהליכים חינוכיים.