יועץ אסטרטגי מקצוע חם בשוק העבודה

שוק העבודה נמצא בסחרור. שינויים חלים בו בקצב מסחרר. מקצועות שונים מתייתרים, אחרים צצים במקומם. בעולם שבו  עצם השינוי הוא המשתנה הקבוע היחיד, אנשים נדרשים למגוון כישורים ויכולות כדי לשרוד בשוק, להסתגל אליו ואף להוביל בו. אנשים נדרשים לנהל את עצמם, את הקריירה שלהם, ובה בעת לקוחות, עובדים, ספקים ועוד. זה מורכב ותובעני, על רקע השינויים החלים בשוק העבודה גובר הביקוש לשירותיו של בעל מקצוע המכונה יועץ אסטרטגי.

יועץ זה מספק ייעוץ אסטרטגי לבעלי עסקים החל משלב התכנון הראשוני להקמת עסק וכלה- אם בכלל- בהעמדת העסק על רגליו תוך דאגה לכך שהעסק ממצה את פוטנציאל הצמיחה, הפיתוח והמינוף שלו.

תפקידיו של יועץ אסטרטגי

יועץ אסטרטגי מסייע לבעלי עסקים בתחומים רבים: במימוש תכנית עסקית ( יועצים רבים מעורבים בתכנונה), בהתוויית אסטרטגיה שיווקית בדגש על מכירות, זיהוי החוזקות והבלטתן, זיהוי החולשות והבלעתן, ניצול הזדמנויות עסקיות, התמודדות עם כישלונות, ניצול מרבי ומיטבי של כוח האדם הקיים, מדיניות של חיסכון וייעול, הקמה של רשת ניהול וקשרי לקוחות וניהולם, השרשת תרבות ארגונית ההולמת את חזון העסק ומטרותיו, חיפוש שותפים ומשקיעים ועוד. היועץ ייעץ לכם לאיזה קהל יעד רצוי וכדאי לכם לפנות, כיצד להגדיל את מספר הלקוחות, היכן נדרש ריכוז מאמץ שיווקי.

עם האצבע על הדופק העסקי

יועץ אסטרטגי הוא המצפן של בעלי עסקים. הוא מתווה דרך אבל הוא לא יכול ללכת בה במקומכם. הוא ישתף אתכם פעולה. הוא יפעיל את מלוא הסמכות שלו, קשריו הענפים, כישוריו הרבים, יכולותיו המוכחות. אבל בשורה התחתונה- האחריות על הצלחת העסק מוטלת עליכם, בעליו.

היועץ יזהה האם אתם הולכים בכיוון הנכון או שנדרש שינוי בו. בהינתן מצב השוק הוא ייעץ לכם האם להאיץ או להאט, האם להגדיל את סל המוצרים או לצמצם את מספר מוצריו. מתי והיכן נכון לצאת במבצע חדש ובעיקר, אם וכאשר, במוצר או בשירות חדש. היועץ חש את פעימות השוק. הוא אומד ומודד את הדופק העסקי שלכם.

מדובר בשירות נדרש וחיוני. בשירות שלא נכון יהיה לוותר עליו. היועץ האסטרטגי עשוי להיות ההשקעה החשובה ביותר בשלבי הקמת העסק בפרט ובשלבי פעילותו השונים בכלל. פגישה קבועה במועדים קבועים עמו תחייב אתכם להתכונן לקראתה, לעשות שיעורי בית, למלא משימות, לעמוד בלוחות זמנים, להוכיח תפוקות והתקדמות והדעה ליעדים. לעצם קיומו של יועץ המשמש כמנטור עסקי יש חשיבות רבה לעסק.

ייעוץ אסטרטגי הוא אפוא מקצוע חם ומבוקש בשוק העבודה ונלמד גם במסגרת של לימודי חוץ והעשרה. הצפי הוא להגברת הביקוש לו בהינתן הצורך בשירותיו. איגוד משאבי ידע רבים המרוכזים בבעל מקצוע מאפשר לבעלי עסקים לפעול במציאות משתנה, המחייבת אותם לשנות ולהשתנות באופן קבוע לפעול בשוק תנודתי, לא אחת תזזיתי, ובעיקר- בלתי צפוי. היועץ הוא המשענת, הביטחון ויותר מכל מי שנותן לבעלי עסקים תחושה שהם לא לבד. זה לא מעט.