טיפים לסטודנטים לקראת השנה החדשה

אם נרשמתם ללימודים וממש בקרוב תתחילו את השנה האקדמית הראשונה שלכם, תנו לנו לעשות לכם קצת סדר ולתת טיפים לסטודנטים חשובים ללמידה וגם לחיסכון בכסף. מוכנים? אנחנו מתחילים!

בלי לחץ

תחילת הלימודים ובפרט השנה הראשונה, עשויה קצת להלחיץ אתכם. מה שכן, מומלץ שלא לטבוע בהתרגשות יותר מדי, כי אז אתם לא תהיו מרוכזים וחבל. נסו לא ללמוד ברצף והכי חשוב – קחו גם זמן חופשי לעצמכם ועשו בו את מה שאתם אוהבים. שימו מוזיקה ברקע לדוגמא: lofi hip hop live, חשוב מאוד שתהיו קשובים לעצמכם.

שעות השיא

בדקו באילו שעות אתם הכי ערניים ומרוכזים ובאילו שעות אתם לא. בהתאם לממצאים, למדו בשעות השיא, כלומר בשעות שאתם הכי קשובים ומרוכזים. זה המפתח להצלחה. יש סטודנטים שיותר מתאים ללמוד בשעות הערב והלילה ואילו אחרים שמעדיפים דווקא לימודים בבקרים ובשעות הצהריים. גלו איזה טיפוסים אתם ולמדו בהתאם.

ניהול זמן

כשאתם לומדים, אתם צריכים לתכנן את הזמן שלכם בצורה הכי טובה. מה הכוונה? אם יש לכם עוד דברים שאתם עושים במקביל כמו עבודה או פעילויות אחרות, עליכם לתכנן לוח זמנים. בלוח הזה, תוכלו לכלול את כל ההתחייבויות שלכם.

למידה לאורך כל השנה

המתכון להצלחה בלימודים הוא ללמוד לאורך כל השנה ולא רק כאשר יש מבחן. בדרך הזאת, תוכלו לא להיות לחוצים לקראת המבחן, להיות מעודכנים עם החומר והכי חשוב – איכות הלמידה שלכם תהיה גבוהה. כל אלו, יעזרו לכם בהשגת תוצאות טובות מאוד במבחנים. בין אם בחרתם ללמוד במכללה אוניברסיטה או לימודי חוץ , חשוב שתשקיעו בלימודים ותלכו על תחום שמעניין ומסקרן אתכם.

הצטיידו בציוד הנדרש

כסטודנטים, סביר להניח שמלבד הציוד הבסיסי הכולל כלי כתיבה, מחברות וכו’, אתם גם תצטרכו ציוד כמו מדפסת. עדיף לכם שלא להסתמך על המדפסות שיש בקמפוס הלימודים. לעיתים הן לא עובדות או שיש תורים של אנשים. רכשו לכם מדפסת בסיסית שתענה על הצרכים שלכם להדפסת עבודות סמינריוניות, עבודות אקדמיות, סיכומי שיעור, דפי עבודה וכו’. עלותה של מדפסת מסתכמת בכמה מאות שקלים ומדובר על השקעה חד פעמית. את המדפסת, יש כמובן לתחזק עם ראשי הדיו או הטיונרים המתאימים (תלוי איזו מדפסת בחרתם). לא מדובר על עלויות שאי אפשר לעמוד בהן.

עזרים אקדמיים

אם יש ספר לימוד שאתם צריכים לקנות, אל תמהרו לקנות ספר חדשים. יכול להיות שאתם יכולים לקנות ספר משומש או יותר מזה – יכול להיות שניתן לארגן רכישה מרוכזת של הספר למספר סטודנטים ואז לקבל הנחה משמעותית. כך הדבר יכול להיות לא רק לגבי ספר, אלא גם לגבי מחשבונים וציוד לימודי נוסף.

תשלום שכר לימוד

הימנעו מלקחת הלוואה דרך הבנק לתשלום שכר הלימוד. נסו להיעזר בהורים או לבדוק הלוואה דרך מקום העבודה של ההורים או מקום העבודה שלכם. עדיף כמובן לשלם את שכר הלימוד בפעם אחת ולא בעסקת תשלומים, שכן אז תקבלו הנחה. זאת להבדיל מעסקת תשלומים, שסביר להניח שתכלול גם ריביות ובכך יעלה התשלום החודשי שתצטרכו לשלם.