לפרטים והרשמה
  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי או חייגו 04-8181855 שלוחה 5  אינטגרציה משמעותה חיבור בין החלקים השונים בנפש האדם, וכן בין הרבדים שמרכיבים את חייו. אדם חש בריא, נוכח ובטוח כאשר חלקיו השונים מצויים בשיח מתמשך וער. אינטגרציה פסיכדלית היא תהליך ליווי ועיבוד נפשי, רגשי, רוחני וגופני של התנסויות עם חומרים פסיכדליים שנמשך מהרגע שאדם מחליט לשנות את תודעתו ועד שהעיסוק המנטלי, הרגשי והרוחני בתכנים שעלו בחוויה נפסק, תהליך שלעתים נמשך שנים רבות.
  במסגרת טיפול פסיכותרפויטי תהליך האינטגרציה יכול להתחיל עוד קודם להתנסות בפועל, על מנת לסייע למטופל בבחינת ההיבטים המנטאליים, הרגשיים, הרוחניים, הבינאישיים והמקצועיים שהובילו לגיבוש ההחלטה. הליווי המקצועי טרם נטילת חומרים משני-תודעה מאפשר תיאום ציפיות והתייחסות לחששות, וכן מזעור הפוטנציאל לחוויה טראומטית ומשברית. תהליך האינטגרציה בקליניקה יכול לתמוך בכל מי שהשתמשו בחומרים פסיכדליים, בין אם בעבר הקרוב והרחוק, וחשים כי ברצונם לעבד את התובנות והרשמים שנוצרו בהם, בסביבה מקצועית, לא-שיפוטית ומיודעת-טראומה. התנסות עם חומרים פסיכדליים יכולה לשנות באופן זמני את מבנה ה-׳אני׳, לעורר חלקים רדומים בנפש ולהציף תכנים תת-מודעים להכרה המודעת, מה שמאפשר, בין היתר, הורדה של מנגנוני הגנה, שינויים תפיסתיים ומפגש עם חוויות טראומטיות, כמו גם עירור תחושות של משמעות, התעלות, אחדות ואף חוויות של מפגש עם ישויות רוחניות.

  מבנה התכנית:

  1. מפגשי יסודות
   אנו מתחילים את השנה בבנייה של יסודות תיאורטיים איתנים אשר יהוו את הבסיס לידע המעשי שילמד במפגשי הליבה בהמשך. המפגשים יונחו ע״י חוקרים בכירים ומטפלים מנוסים אשר נמצאים בקדמת תחומי הדעת בהם הם עוסקים.
  2. מפגשי ליבה
   במפגשים אלו נלמד הלכה למעשה כיצד מביאים את כל הידע והכלים שנלמדו – לקליניקה. המפגשים יכללו תרגולים מעשיים וחווייתיים בקבוצה, בזוגות וביחידים, הצגות מקרה של המורים וידע תיאורטי נוסף. המפגשים יונחו ע״י פסיכותרפיסטים מוסמכים בעלי ניסיון רב בהוראה ובתרגול וטיפול בעזרת כלים מבוססי מיינדפולנס.
  3. מפגשי תרגול מונחה
   המטרה של מפגשי התרגול המונחה היא להעמיק את התרגול האישי והפרקטיקות הקליניות כך שנרגיש בנוח ליישם את מה שלמדנו בחיינו האישיים ועם מטופלים ומטופלות בקליניקה. המפגשים יונחו ע״י המורות של מפגשי הליבה.
  4. מפגשי הצגת מקרה
   במפגשים אלו נדון במקרים קליניים שונים מתוך הקליניקות של משתתפי ומשתתפות הקורס וכן מתוך הקליניקות של המטפלים המוסמכים שינחו את המפגשים, כך שנוכל לפגוש לאורך השנה מנעד רחב של מצבים קליניים, גישות טיפוליות ודעות אישיות.

  עמידה בתנאי הסף, ריאיון קבלה בזום.

  בוגרי הקורס שיעמדו בכל התנאים הנדרשים יהיו זכאים לתעודה רשמית מקצועית
  מטעם ׳אימפולס – מרכז קליני אינטגרטיבי והחטיבה ללימודי חוץ במכללת תל חי
  “בוגר הכשרה באינטגרציה פסיכדלית מבוססת מיינדפולנס – MBPI”

  הקורס בנוי ממפגשים שבועיים אשר מתקיימים ב-ZOOM באופן הבא: מפגשים לימודיים בימי ראשון בין 17:00-20:00 פעם בשבועיים ומפגשי תרגול מונחה והצגת מקרה בימי ראשון בין 17:00-18:30 בשבועות שבין המפגשים הלימודיים.
  פתיחת שנת הלימודים: 15.10.2023

  ניר תדמור, M.Sc רכז הקורס
  פסיכותרפיסט טרנספרסונאלי מוסמך (EUROTAS), מרצה, ומייסד שותף של פרוייקט “חוף מבטחים”. בוגר הכשרת האקומי – פסיכותרפיה סומאטית מבוססת מיינדפולנס, בוגר תואר שני מחקרי בפסיכולוגיה טרנספרסונאלית מאוניברסיטת Middlesex בלונדון, חוקר שותף במעבדה הנוירופנומנולוגית באוניברסיטת חיפה ובמסגרת וועדת הכנסת למניעת נגע הסמים והאלכוהול.

  גיא סימון, M.A, M.S.W
  רכז הקורס
  חבר האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה, חבר האיגוד הישראלי הרב-תחומי לפסיכותרפיה, עובד סוציאלי קליני (M.S.W), מטפל באמצעות אמנויות ופסיכודרמה (M.A.), מורה למדיטציה (MTTC). דוקטורנט, חוקר אנתרופולוגיה של ריפוי ופסיכותרפיה פסיכדלית. החוג לאנתרופולוגיה וסוציולוגיה, אוניבריטת בר-אילן.