לפרטים והרשמה
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי או חייגו 04-8181855 שלוחה 5
התקופה היא התקופה הויזואלית, אנחנו מוקפים בדימויים ויזואליים ומצלמים כל הזמן באמצעות הטלפונים הניידים, המחשבים והטבלטים. אבל מה התמונות אומרות עלינו? באמצעות הצילום אנחנו יכולים לעקוף הגנות, ליצור תקשורת לא מילולית ולהגיע לפידבק מעורר יצירתיות.

לכל אחד מאתנו נקודת מבט ייחודית וראיית מציאות שונה. כשאנחנו מצלמים, אנחנו מחליטים מה לצלם ומה לא. מה להכניס לפריים ומה לחתוך, איזו תאורה / פילטר לשים על המציאות שאנחנו רואים, למה אנחנו רואים מה שאנחנו רואים? איזו חוויות רגשיות שעברנו בעבר או שאנחנו עוברים כרגע משפיעות על תפיסת המציאות שלנו? בעצם, הווידאו הנו גם חלק בלתי נפרד מהחיים המודרניים ולכן אנחנו שוזרים אותו בפוטותרפיה ויוצרים ארגז כלים רלוונטי , מעשי, עכשווי, טכנולוגי .

המצלמה, בדומה לעין שרואה, בוחרת ומתעדת דימויים, מעבירה את נקודת המבט הייחודית של הפרט ומשקפת מצב רגשי. העיסוק בפוטותרפיה הוא, בין השאר, עיסוק בטקסטים וויזואליים צילומיים המחייבים הבנה רחבה  של תחום הצילום. אנחנו מאמינים שהיכרות מעמיקה עם התחום והבנה של התהליכים שמתרחשים בזמן הצילום, חיוניים להעצמת היכולת של המטפל להגיב אל המטופל ולתקשר איתו.

לאורך כל מסלול הלימודים נלמד את יסודות הצילום ואת עקרונות השפה הצילומית, ונעמיק את ההתנסות האישית ע"י עבודה על פרויקט אישי .

בכל הקורסים במסלול, נעשה שימוש בטכנולוגיה הזמינה לנו לצורך העבודה הטיפולית ולצורך העצמת המטפל.

התכנית נלמדת במודיעין

תכנית של שנה וחצי (3 סמסטרים) – יום אחד בשבוע. בכל סמסטר יתקיימו 13 מפגשים של 10 שעות אקדמיות כל מפגש.

סך כל היקף התוכנית: 500 שעות אקדמיות.

  • רקע טיפולי או אמנותי.
  • רצון לעבור תהליך אישי כחלק מהלמידה.
  • ריאיון אישי.

מקרים חריגים יידונו ע"י סגל התוכנית.

לבוגרי התכנית תוענק תעודה מטעם בי"ס להכשרת מטפלים של החטיבה ללימודי חוץ במכללה האקדמית תל-חי.
משך התכנית 3 סמסטרים (שנה א' – סמסטר א'+ב'. שנה ב' – סמסטר א').

יום לימוד: ג', שעות: 08:45-17:30.

בין נושאי הלימוד (רשימה חלקית):

  • מבוא לפוטותרפיה
  • יסודות הצילום
  • סדנת כתיבה
  • דוקו-תרפיה
  • השפה הצילומית
  • וידיאו תרפיה
דנה בירן
דנה בירןראש התכנית
פוטותרפיסטית, מנחת קבוצות, בוגרת המסלול המורחב ללימודי פוטותרפיה בביה"ס מוסררה ע"ש נגר בירושלים ובוגרת המסלול לקולנוע וטלוויזיה במכללת הדסה. מייסדת חברת 'שלג סדנאות' – סדנאות פוטותרפיה ופוטוסינרגיה.
מנחה קבוצות וסדנאות פוטותרפיה לאוכלוסיות שונות בכל הארץ ומלווה אנשי טיפול וחינוך בהשתלמויות פוטותרפיה ותהליכי פוטותרפיה אישיים.