לפרטים והרשמה
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי או חייגו 04-8181855 שלוחה 5
משחר האנושות המים מהוים כוח מרפא, מטהר ומניע – המים הם חיים. לאורך הדורות היוו המים את מרכז החיים. כוחם של המים עצום, השפעתם על הגוף האנושי מביאה עימה: הנאה, הפגת מתחים, הפחתת כאב, ויסות והרגעה. אך למים ישנה גם השפעה אדירה על נפש האדם, הרגש כמו המים: "גל רגשי", "רגשות מציפים", "הצפה רגשית".

עד כה עיקר השימוש במים ככלי טיפולי הינו סביב טיפולים גופניים (הידרותרפיה), בשנים האחרונות גוברים הקולות המבקשים לראות במים מרחב טיפולי גם לנפש. שיטת WT (טיפול רגשי במים water-therapy) הינה שיטה חדשנית, מזמינה "להכניס את ספת הטיפול למים". בשיטה נעשה שימוש בטכניקות ציפה בשילוב סוגי החזקה והנעה שונים, מה שמאפשר למטופל לחוות תהליך עמוק של מפגש עם קשייו הרגשיים ממקום בטוח ומוכל מיועד למצבים רגשיים מגוונים כגון: משברי חיים, חרדה, דכאון, טראומה, מחלה, שכול, ליווי סוף החיים כמו גם לטיפולי צמיחה והתפתחות. המפגש הטיפולי מתבצע כולו בתוך המרחב התרפויטי המיימי, מורכב משיחה ועבודה גופנית שקטה ועדינה. הטיפול מיועד לילדים, נוער ומבוגרים, הפרוטוקול הטיפולי מודולרי ,יכול לנוע בין טיפול קצר מועד ועד תהליכים מתמשכים.

תעודות המעידות על השכלה רלוונטית.

ראיון אישי.

למשתתפים תוענק בסיום הקורס תעודת בוגר קורס טיפול רגשי במים בשיטת © WT מטעם ארגון WABA (הארגון העולמי לטיפול במים), "המרכז לטיפול רגשי במים" והחטיבה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית תל-חי.
תכנית חד שנתית (שני סמסטרים), 260 שעות אקדמיות.

28 מפגשים, ימי שלישי בין השעות: 09:00-16:00.

כללי:

  • הלימודים מתקיימים בקרית טבעון ב"מרכז לטיפול רגשי במים".
  • מכינות (למועמדים שיידרשו לכך): יתקיימו טרום פתיחת הלימודים (מכינת מים ומכינת יבשה).
  • עלות דמי הרשמה: 350 ₪ לא יוחזרו במקרה של ביטול ע"י הנרשם.
  • פתיחת התכנית מותנית במספר הנרשמים.

נושאי לימוד מרכזיים:

המרחב התרפויטי המיימי (water therapeutic space), פרוטוקול הטיפול הרגשי במים בשיטת ©WT, עקרונות הטיפול, גוף אנושי במים, השפעת המים על מערכי הגוף- נפש, טכניקות מגע מותאמות רגש, עבודה רגשית במים בהתאמה למצבים רגשיים, עומקים רגשיים במים- Diving deep inside.

  • במהלך הלימודים יידרשו הסטודנטים להתנסות מעשית (פרקטיקום) אשר תכלול התנסות בטיפול במטופלים לפי שיטת ©WT.
גב' יעל אונגר ארנוב והגב' אוסנת שטיין
גב' יעל אונגר ארנוב והגב' אוסנת שטייןרכזות אקדמיות, יוצרות שיטת WT
יעל אונגר ארנוב – עו"סית קלינית, פסיכותרפיסטית, מתמחה בטיפול בטראומה וחרדה, מטפלת רגשית במים, חברת צוות בכירה במרכז "משאבים".
אסנת שטיין- מטפלת מים בכירה, מתמחה בהיבט הרגשי במים, מורה בכירה בארץ ובעולם לטיפול במים, בעלת מרכז "נגיעות במים": הכשרות, סדנאות וטיפולים

תלמידים ממליצים

שנים אני עובדת במים כהידרותרפיסטית, בזכות לימודי שיטת WT הבנתי שהמרחב המיימי הוא לא רק מרחב טיפולי לגוף, אלא גם לנפש. העשרתי את ארגז הכלים שלי באיכויות מעמיקות של טכניקות והבנה. אני זוכה לקבל בקליניקת המים מטופלים החווים משברים וללוות אותם במסעם.
דנה, הידרותרפיסטית